Czym izolować poddasze użytkowe?

1 komentarzy
poddasze

Dzięki prawidłowemu ociepleniu duchu i poddasza możemy zatrzymać aż do 25% uciekającego ciepła z domu dlatego dowiedz się czym izolować poddasze użytkowe. Zastanówmy się, jak wykonać izolacje poddasza, aby dobrze zabezpieczyć i ocieplić budynek.

Dlaczego warto pomyśleć nad ociepleniem poddasza użytkowego?

Oprócz tego, że poprzez poddasze ucieka ciepło, jest ono bardzo narażone na niedoskonałości, z racji tego, że jest to niejednolita powierzchnia. Nie można zapomnieć w przypadku poddasza o ciągłości materiału izolacyjnego, jego odporności na wilgoć oraz oczywiście możliwości termoizolacji. Poddasze jest także narażone na zawilgocenie, a także gnicie więźby, drewnianej konstrukcji dachu.

Jaki materiał warto więc wykorzystać do ocieplenia poddasza użytkowego?

Do wyboru, na rynku, jest kilka materiałów termoizolacyjnych. Można do tego wykorzystać wełnę mineralną, styropian lub piankę poliuretanową. Ta ostatnia jest najnowszą metodą, która uzyskała już szerokie uznanie wśród fachowców i osób budujących swoje domy.

Co daje nam izolacja poddasza pianką poliuretanową?

Przede wszystkim pianka poliuretanowa pozwala dotrzeć do zakamarków i elementów czasami niedostępnych dla innych materiałów. Jest nakładana metodą natryskową, dzięki czemu brak jest szpar i łączeń, nie ma więc możliwości powstania mostów termicznych, czyli uciekania ciepła. Nie trzeba także przy jej montażu stosować dodatkowych narzędzi – klejów, gwoździ. Dzięki temu możliwa jest jej szybka instalacja, w przypadku dwustu metrowych domów jednorodzinnych może trwać to tylko jeden dzień.

Oprócz łatwości w montażu i wysokich właściwości termoizolacyjnych, izolacja poddasza pianką gwarantuje także barierę dźwiękową. Taka izolacja wygłusza hałasy. Mniej wiec będzie słyszalne dudnienie deszczu o dach i silne podmuchy wiatru.

Dużo miejsca

Pianka taka nie przepuszcza także wody jest w 93% wodoodporna, jeśli jest to piana sztywna, nie przepuszcza więc pary wodnej. Zajmuje także mało miejsca, w porównaniu do innych materiałów wystarczy położyć cieńszą warstwę takiego ocieplenia, a izolacja poddasza pianką, będzie tak samo trzymała ciepło, jak w przypadku prawie dwa razy grubszej warstwy styropianu i wełny mineralnej. Otrzymanie większej powierzchni użytkowej jest szczególnie ważne w przypadku użytkowego poddasza. Jest to kolejna zaleta, która wskazuje na znaczącą przewagę pianki PUR nad innymi materiałami izolującymi poddasza.

Przy ocieplaniu poddasza rozważ więc wady i zalety różnych metod i zwróć uwagę na nowoczesne metody, takie jak izolacja poddasza pianką PUR.

COMMENTS

Budowa dachu krok po kroku | Abc Budowy Domu at 03 Feb 2017

[…] powinien również zostać ocieplony, o czym pisaliśmy tutaj: Czym izolować poddasze użytkowe? Każdy z etapów wymaga dużego doświadczenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie […]

1 2 3 5

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + five =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone