Izolacja natryskowa pianką PUR

0 komentarzy
izolacja pianką

Izolacja natryskowa pianką PUR jest jednym z najprostszych sposobów zabezpieczania wnętrz. Dzięki temu możemy izolować wszelkiego rodzaju powierzchnie, a nawet dotrzeć w miejsca, które są trudno dostępne. Ocieplamy i zabezpieczamy powierzchnie a przy tym oszczędzamy powierzchnię użytkową w domu czy w firmie.

Jak wygląda izolacja natryskowa pianką PUR?

Zabezpieczenie poliuretanowe jest tworzone poprzez natrysk wykonany bezpośrednio na podłoże, które ma zostać zabezpieczone. Dzięki zastosowaniu metody natryskowej, piana tworzy ciągłą jednolitą powierzchnię bez złączy i szczelin, dzięki czemu przez zabezpieczoną powierzchnię nie może uciekać ciepło.

Wykorzystanie izolacji natryskowej

Gdzie ta metoda jest używana? Można ją zastosować do zabezpieczenia ścian, sufitów, podłóg, a także dachów skośnych i płaskich. Ma więc szerokie zastosowanie we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz.

Jakie korzyści niesie izolacja natryskowa?

Poprzez ścisłe przyleganie w trakcie nakładania piany PUR, nie potrzebujemy żadnych innych mocowań, tak jak na przykład klej w przypadku styropianu. Niekwestionowaną zaletą takiej metody ocieplania jest również fakt, że natrysk wiąże ze sobą wszystkie rodzaje powierzchni. Oprócz tego wypełni on szczeliny i pokrywa powierzchnię ciągłą warstwą, przez co wyeliminowana jest możliwość powstania mostów ciepła i uciekania ciepła z zabezpieczonej powierzchni. Dzięki izolacji natryskowej oszczędzamy również miejsce, z racji niskiej przewodności cieplnej materiału. Nie jest wtedy konieczne wiele warstw, aby osiągnąć pożądany efekt izolacji cieplnej, jak w przypadku innych materiałów izolujących. Ważne jest także, że piana PUR występuję w formie płynnej, przez co łatwo ją transportować i zajmuje mało miejsca, a jej spienianie następuje bezpośrednio na miejscu.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu i łatwości zastosowania, metoda ta wydaje się być bardzo korzystna przy zabezpieczaniu i ocieplaniu powierzchni użytkowych. Warto jednak pamiętać, że izolację natryskową należy powierzyć wyspecjalizowanym osobom, które wiedzą jak profesjonalnie wykonać takie docieplenie i zabezpieczenie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + 19 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone