Modernizacja i renowacja dachów płaskich

0 komentarzy
renowacja dachów płaskich

Wiele osób zabezpiecza płaskie dachy papą. Jest to bardzo stara metoda, wymaga ona jednak ciągłej powtarzalności, bo w takim dachu często robią się dziury i przecieka. Jeśli ktoś chce uniknąć ciągłych poprawek i przeciekania dachu, powinien zastanowić się nad modernizacją i renowacją dachów płaskich oraz zapoznać się  z nowoczesną alternatywą dla takich dachów, czyli zabezpieczaniem dachów płaskich pianą PUR.

Jak wyglądają renowacje dachów płaskich pianą poliuretanową?

Należy zacząć od tego, że do zabezpieczenia dachów płaskich wykorzystywana jest sztywna piana PUR o zamkniętych komórkach, której gęstość wynosi od 42 do 50 kg/m3. Piana taka nie tylko zabezpiecza dach przed przeciekaniem, ponieważ jest wodoodporna w 97%, ale także stanowi doskonałą izolację termiczną. Wystarczy już cienka, 5 centymetrowa warstwa, która daje takie zabezpieczenie, jak 12 centymetrów styropianu. Izolacje pianą PUR zabezpieczają dachy płaskie także przed tworzeniem się zagłębień i śladów na przykład po stopach. W przypadku jednowarstwowej membrany, po śladach stóp zostają zagłębienia, przez co w tych miejscach tworzą się potem kałuże, zbiera się woda, membrana jest naruszona i woda zaczyna przeciekać. Zabezpieczenie i renowacja dachu piana PUR nie stwarza takich zagrożeń, ponieważ dach jest pokryty jednolitą warstwą, która jest odporna na ściskanie i ruch.

Inne sposoby na modernizację dachów płaskich

Innym sposobem na wyeliminowanie kałuż na dachu jest zastosowanie odpowiedniego spadku dachu na przykład przy użyciu zbieżnej izolacji PU, czyli płyt spadkowych stworzonych z piany. Izolacja dachu płaskiego taką metodą jest znacznie lżejsza i zajmuje dużo mniej czasu niż w przypadku wylewki betonowej.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Jeśli ktoś decyduje się na renowację dachów pianą, powinien pamiętać, że to tworzywo w przypadku zastosowania na zewnątrz musi być zabezpieczone przed promieniami UV. Należy więc płaski dach pokryty pianą, pomalować farbą zabezpieczającą, która uchroni dach przed światłem słonecznym. Należy także wiedzieć, że gwarancję dachu na lata, zapewni  nam zatrudnienie tylko wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą wiedzieć, jak poprawnie wykonać izolację natryskowa naszego płaskiego dachu. Zapewni to nam szczelny i dobrze ocieplony dom na długie lata.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone