Wykończenie dachu – obróbki blacharskie

0 komentarzy
wykańczanie dachu

Obróbki blacharskie jest to kluczowy element budowy domu, który gwarantuje dach nad głową, który nie przecieka dlatego wykończenie dachu – obróbki blacharskie są takie ważne. W jakich miejscach obróbki takie są szczególnie ważne i co może spowodować złe wykonie obróbek blacharskich?

Ile obróbek blacharskich i gdzie?

Liczba obróbek zwiększa się wraz z coraz bardziej skomplikowaną forma dachu. Jednak nawet przy prostym dachu, ważne jest zabezpieczenie dokładne uszczelnienie miejsc, tam gdzie dach się kończy lub łączy się kilka elementów na przykład dach główny z dachem ganku. Miejsca, gdzie obróbka blacharska jest niezbędna to szczyt dachu, dolna krawędź dachu oraz miejsca pomiędzy połaciami, a także takie elementy jak okna dachowe, czy też kominy.

Co można zyskać dzięki prawidłowo wykonanym obróbkom blacharskim?

Dzięki zabezpieczeniu tych wszystkich elementów przez obróbkę blacharską zyskujemy zabezpieczenie od deszczu i ulew. Woda, która przedostałaby się przez te elementy mogłaby naruszyć całą konstrukcję dachu, naruszyć ściany szczytowe oraz zalać ściany, co w konsekwencji może doprowadzić do powstania grzyba.

Dekarz

Ważne jest, aby znaleźć odpowiednio wykwalifikowanego dekarza, który ma doświadczenie w zakresie obróbek blacharskich. Warto jest zainteresować się dużo wcześniej jego znalezieniem, ponieważ trudno jest znaleźć dobrego fachowca z wolnymi terminami. Często dekarze korzystają już z gotowych elementów dekarskich, dzięki czemu można liczyć na większą trwałość wykonania. Rudno Pamiętajmy jednak, że trudno jest samemu wykonać idealnie obróbki, warto wtedy poprosić o pomoc fachowca, zwłaszcza, że ten element wykończenia domu, wpływa na nasz komfort użytkowania oraz odpowiednio wykonany i dobrany kolorystycznie stanowi zwieńczenie budowy całego domu.

Pamiętajmy więc, obróbki związane z dachem to drobny element w skali budowy całego domu, jest to jednak bardzo ważny etap przy konstrukcji całego domu, warto więc zatrudnić do jego wykonania doświadczonego fachowca.

TAGS :

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + sixteen =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone