Czym charakteryzują się nowoczesne modele okien?

0 komentarzy
okna

Jakie to są nowoczesne okna i czym się charakteryzują? Jakie okna instaluje się w modnych domach? Jakie też cechy powinny mieć nowoczesne okna? Zapraszam do lektury.

Przykładowy typ nowoczesnych okien

Okna narożne i panoramiczne

Nowoczesne okna narożne zwłaszcza te bez narożnego słupka, całe przeszklone, nadają lekkości bryle budynku i tworzą niezapomniane wrażenia estetyczne. Takie rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim przy prostych bryłach budynków, gdzie ciekawe okna zostaną wyeksponowane. Okna narożne dają również możliwość panoramicznych przeszkleń, które mogą być zamontowane na całej szerokości pomieszczenia. Dzięki temu uzyskujemy bardzo dużo światła w pomieszczeniu, a sam efekt wizualny zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku jest zapierający dech w piersiach.

Czym się charakteryzują nowoczesne okna

Duże

W tej kwestii świetnie sprawdzają się panoramiczne okna. Chętnie wpuszczamy do środka wiele światła, z tego względu im większe okna, tym lepiej. Obecnie nowoczesne okna to okna na szerokość wielu pomieszczeń, gwarantujące nam nie tylko dużo światła dziennego, ale również piękny widok. Przy takich oknach również nie zasłaniamy ich firankami, czy tez zasłonami, wystarcza rolety lub tez delikatne ozdoby z naturalnych materiałów pasujące do klimatu domu.

Trzymające ciepło

Zwiększają się również wymagania co do przepuszczalności cieplnej okien, przez zmianę warunków technicznych i nowych przepisów . Wymusza to instalowanie w domu okien, które zatrzymują więcej ciepła wewnątrz budynku. Coraz bardziej popularne stanie się wiec ciepły montaż okien, taki jak w domach pasywnych, który ogranicza uciekanie ciepła z wnętrza domu.

Różne rodzaje okien

Przestajemy się już bać różnorodności, jeśli chodzi o okna. Nie wszystkie okna w domu muszą być takie same. Nie boimy się więc powoli stosować okien panoramicznych, okien sięgających bardzo wysoko. Dzięki temu możemy dopasować ilość wpadającego światła zależnie od pomieszczenia i jego funkcji, czy też stron świata danego pokoju.

TAGS :

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × two =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone