Drzwi zewnętrzne – jakie parametry muszą spełniać, aby zapewnić nam bezpieczeństwo?

0 komentarzy
drzwi zewnętrzne porady

Drzwi zewnętrzne to bardzo ważny element domu, od którego zależy nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Chronią nas przed zimnem, wilgocią, hałasem czy ryzykiem kradzieży. Właśnie dlatego warto wiedzieć jakie parametry powinny spełniać, byśmy mogli czuć się bezpiecznie.

By ciepło zostało w domu

Podstawowa rola drzwi zewnętrznych to ochrona przed zimnem. Aby mieć pewność, że drzwi spełnią nasze oczekiwania należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła określany symbolem “U”. Im jego wartość jest niższa, tym więcej ciepła pozostanie w naszym domu.

Wodo- i dźwiękoszczelność drzwi

Wodoszczelność to kolejny parametr, na który musimy zwrócić uwagę poszukując idealnych drzwi zewnętrznych. W naszym kraju, do jej opisania korzysta się ze skali od 1A do 9A. Im wyższy symbol opisuje drzwi, tym lepiej ochronią nas przed wilgocią.

Pamiętajmy również, że wiele osób, zwłaszcza mieszkających w ruchliwej części miasta, zależy także na tym, by drzwi jak najlepiej chroniły przed hałasami z zewnątrz. Parametrem, na które powinny zwrócić uwagę jest izolacyjność akustyczna, którą wyraża się w decybelach oraz oznacza symbolem Rw. Im wyższa wartość współczynnika, tym drzwi lepiej ochronią nas przed niepożądanymi dźwiękami.


Wybierz modele drzwi zewnętrznych: https://domar.pl/pl/sklepy/drzwi-okna-rolety


W trosce o bezpieczeństwo

Rolą drzwi zewnętrznych jest również ochrona przed włamaniami. Dlatego też dokonując decyzji co do ich zakupu warto sprawdzić elementy wyposażenia, które decydują o poziomie bezpieczeństwa. Wytrzymała konstrukcja oraz zabezpieczenia antywłamaniowe to konieczność. Zwróćmy więc uwagę na to czy drzwi, które wybieramy mają wręg antywyważeniowy, który zabezpiecza zawiasy drzwi. Bardzo istotne jest również to, w jakie zamki montowane w ościeżnicy wyposażone są drzwi. Powinny posiadać niezbędne atesty oraz najwyższą klasę antywłamaniową. W Polsce korzystamy z systemu opisującego odporność drzwi na włamanie w trzech stopniach: A, B, C. Klasa C oznacza najwyższy poziom zabezpieczenia.

Wybierając drzwi zewnętrzne, które spełnią powyższe kryteria zyskamy pewność, że dokonaliśmy dobrego zakupu, który posłuży nam przez lata a nasze bezpieczeństwo jest niezagrożone.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 15 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone