Jak dobrać parapet do wnętrza?

0 komentarzy
biały parapet

Dobierając parapet do wnętrza należy pamiętać, aby stanowił wraz z oknem spójną całość. Parapety montuje się już w momencie tynkowania, dlatego bardzo ważne jest, aby na tym etapie wykańczania wnętrz mieć pewną koncepcję ich aranżacji.

Kolor wnętrza, a wybór parapetu

Przy wyborze parapetu dużą pomocą może okazać się kolor ścian na jaki postawimy w pomieszczeniu. Jeżeli mamy ustalony jakiś konkretny kolor możemy powtórzyć go również na parapecie. Mamy wówczas pewność, że całość aranżacji będzie spójna. Warto również zwrócić uwagę na kolor framugi okna. Z biała oprawą doskonale komponować się będzie parapet o delikatnej i jasnej fakturze wykonane np. z kamienia. Do ciemnego okna można dopasować parapet w takim samym lub zbliżonym kolorze. Należy unikać parapetów wykonanych z kamienia o wyraźnych deseniach. Mogą one zbyt mocno dominować w pomieszczeniach.

ciemny parapet

Jaki parapet do kuchni, a jaki do łazienki?

W kuchni i łazience można zrezygnować z tradycyjnego parapetu i zamiast tego zastosować płytki ceramiczne, jako element wykończający pod oknem. Jeżeli jednak koniecznie zależy nam na zastosowaniu tradycyjnego parapetu to należy zastosować takie o podwyższonej odporności na wilgoć. Bardzo wskazany do zastosowania na parapety jest kamień, a szczególnie granit, który jest twardy i odporny na zmiany temperatury, wilgotności oraz przebarwienia.

parapet w łazience

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =

 • Tagi

 • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

  NOWOŚCI

  Jak dobrać parapet do wnętrza?
  26 Feb 20180 comments
  Jakie ogrzewanie do nowego domu?
  03 Jan 20180 comments

  NAJNOWSZE TWEETY

  ZOBACZ WSZYSTKIE

  ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone