Jak dobrać parapet do wnętrza?

0 komentarzy
biały parapet

Dobierając parapet do wnętrza należy pamiętać, aby stanowił wraz z oknem spójną całość. Parapety montuje się już w momencie tynkowania, dlatego bardzo ważne jest, aby na tym etapie wykańczania wnętrz mieć pewną koncepcję ich aranżacji.

Kolor wnętrza, a wybór parapetu

Przy wyborze parapetu dużą pomocą może okazać się kolor ścian na jaki postawimy w pomieszczeniu. Jeżeli mamy ustalony jakiś konkretny kolor możemy powtórzyć go również na parapecie. Mamy wówczas pewność, że całość aranżacji będzie spójna. Warto również zwrócić uwagę na kolor framugi okna. Z biała oprawą doskonale komponować się będzie parapet o delikatnej i jasnej fakturze wykonane np. z kamienia. Do ciemnego okna można dopasować parapet w takim samym lub zbliżonym kolorze. Należy unikać parapetów wykonanych z kamienia o wyraźnych deseniach. Mogą one zbyt mocno dominować w pomieszczeniach.

ciemny parapet

Jaki parapet do kuchni, a jaki do łazienki?

W kuchni i łazience można zrezygnować z tradycyjnego parapetu i zamiast tego zastosować płytki ceramiczne, jako element wykończający pod oknem. Jeżeli jednak koniecznie zależy nam na zastosowaniu tradycyjnego parapetu to należy zastosować takie o podwyższonej odporności na wilgoć. Bardzo wskazany do zastosowania na parapety jest kamień, a szczególnie granit, który jest twardy i odporny na zmiany temperatury, wilgotności oraz przebarwienia.

parapet w łazience

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − four =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone