Kiedy wstawić drzwi wewnętrzne w mieszkaniu?

1 komentarzy

Budowa domu to bardzo różnorodny proces i zakres prac, więc na jego poszczególnych etapach pojawia się wiele pytań. Jednym z nich jest to, które dotyczy montażu wszystkich drzwi i futryn w wewnątrz budynku. Kiedy należy to robić?

Odpowiednia kolejność prac

Jeśli zależy Ci na tym, aby wszystkie prace posuwały się do przodu w jak najszybszym tempie, to koniecznie należy zadbać o właściwą kolejność prac. Wygląda to w ten sposób, że najpierw wykańczamy ściany, potem bierzemy się za podłogi, a dopiero na ostatnim etapie dokonujemy montażu drzwi i futryn.

Warto zapamiętać, że niezależnie od tego, jakie wykończenie podłogi planujesz, to drzwi powinny być montowane dopiero po tym, jak ona będzie gotowa. Całość prac należy rozpocząć od usuwania wszystkich elementów, które chcesz wymienić na nowe.

Być może jest to odpowiedni moment na to, aby wykuć nowe otwory drzwiowe, czy też przesunąć obecne, aby jeszcze wygodniej się z nich korzystało (w przypadku kiedy decydujesz się na remont mieszkania).

Co ze ścianami?

Wróćmy jeszcze na chwilę do ścian, bowiem i tutaj jest kilka zasad, które warto zapamiętać. Otóż najlepiej jest zamontować futryny dopiero wtedy, kiedy ściany zostaną pomalowane farbą podkładową oraz pierwszą warstwą farby właściwej. Dopiero kiedy to uczynisz i następnie odpowiednio zabezpieczysz futryny można położyć drugą warstwę farby właściwej.

Pamiętaj, żeby nie wykonywać w tym samym czasie zbyt wielu prac, ponieważ pewne rzeczy się ze sobą wykluczają. Weźmy na przykład tynkowanie ścian, podczas którego powstaje wiele wilgoci, która nie jest wskazana przy montażu podłóg.

Dzięki temu unikniesz później wielu problemów w przyszłości związanych z niewłaściwie prowadzonymi pracami budowlanymi, czy remontowymi, co w efekcie może oznaczać również stratę pieniędzy zainwestowanych w nie.

Warto również porozmawiać z doradcą w stacjonarnych sklepach – oprócz produktów, możemy skorzystać z wiedzy ekspertów. Szczególnie polecamy odwiedzić sklepy w największej galerii meblowej w województwie dolnośląskim:

galeria-wnetrz-domar-meble-do-domu

COMMENTS

smacznik at 11 Apr 2017

Wydaje mi się, że jeśli zlecam pracę specjalistom to wszystko powinno być w porządku i o nic sie nie muszę martwić. wiecie co znaczy "nic" przy budowie domu :P no ale miałam zaufaną firmę budowlaną, którą polecili nam znajomi. Serio dobrzy fachowcy i też współpracują z jakimiś firmami. Drzwi mieliśmy z oknoplast i nadal wszystko jest w porządku.

1 2 3 5

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 3 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone