Montaż okien w salonie

0 komentarzy

Salon jest ważnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu, gdyż to właśnie tam w największym stopniu przyjmujemy gości. Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na aranżacje i wystrój tego wnętrza, ale także na jego rozmieszczenie w czasie projektowania i wykańczania budowy domu. Jednym więc z podstawowych elementów jest montaż okien w salonie.

Po pierwsze rozmieszczenie okien

To co zaplanować podczas montażu okien musimy pierwsze to przede wszystkim lokalizacja ich zamontowania. Taką decyzje powinno podejmować się więc na etapie budowy domu, w późniejszym czasie o takie przekształcenia ciężej.

Aby jednak rozmieszczenie okien nie miało znaczenia jedynie wizualnego, ale również ekonomiczne weźmy pod uwagę późniejsze dostanie się światła do pomieszczenia. Ponadto warto również usytuować okna względem stron świata – od południa wpada najwięcej światła. Najgorzej montować okna od strony południa – stamtąd nie otrzymamy darmowego światła, ani energii.

Przy montażu okien zwróćmy również uwagę na otoczenie domu – przecież każdy z nas pragnie mieć jak najładniejszy widok z okna. Zadbajmy również o odpowiednią ekipę remontową i zastanówmy się nad wynajęciem rusztowań – to dodatkowo ułatwi nam pracę.

Jakiej wielkości przeszklenia?

Największe przeszklenia najbardziej kojarzą nam się z salonem. To właśnie tam zazwyczaj wybieramy największe okna, a także drzwi tarasowe. Duże okna w salonie prezentują się bardzo korzystnie, dlatego nie warto z nich rezygnować – wręcz przeciwnie!

Jeśli jednak nasz salon jest mały duża liczba lub ogromne okna mogą przysporzyć nam problemów, gdyż ogranicza to możliwości późniejszej aranżacji.

Jakie okna wybrać?

Podczas zakupu zastanówmy jakie ramy okien będą pasowały do naszych wnętrz – możemy wybrać tradycyjne bądź drewniane o różnych odcieniach drewna.

Ponadto warto zastanowić się jakie okna preferujemy – dwudrzwiowe czy jednodrzwiowe. Tak samo zwróćmy uwagę na odpowiedni dobór okna do miejsca w domu, w którym znajduje się salon. Jeżeli pomieszczenie znajduje się na poddaszu – zakupmy okna dachowe.

Samodzielnie czy z ekipą?

Najlepszym rozwiązaniem do montażu okien w salonie jest zatrudnienie fachowca, który robi to trwale i starannie. Nieważne czy jest nim  nasz znajomy, mąż czy też specjalna firma oferująca tego rodzaju roboty.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × one =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone