Okna narożne bez słupka

0 komentarzy

Coraz częściej w nowoczesnych domach są spotykane tzw. okna narożne. Ludzie decydują się na ich montaż, ponieważ sprawiają bardzo dobre wrażenie i gwarantują niezwykle atrakcyjny efekt wizualny. Dzięki nim bryła domu sprawia wrażenie lekkiej i nabiera wyjątkowego charakteru.

Taki rodzaj okna sprawdzi się przede wszystkim w budynkach, które charakteryzują się minimalistycznym wydźwiękiem. Im mamy do czynienia z bardziej prostą formą projektu zabudowy, tym okno narożne może jeszcze bardziej się wyeksponować, a o to właśnie będzie nam chodziło. Warto jednak podkreślić, że okna narożne to nie tylko aspekt wizualny, ale również praktyczny. Dostarczają one większe możliwości przeszklenia, co gwarantuje zdecydowanie więcej światła w wybranych pomieszczeniach.

Różne typy konstrukcji

W przypadku tego typu okien mamy do czynienia z różnymi typami konstrukcji, takie jak np. wieloboczne, czy wykuszowe. Przeważnie takie rozwiązania są konstruowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich obejmuje okno narożne ze słupkiem, który wspiera cała konstrukcję. Z kolei druha koncepcja zakłada brak takowego słupka. Jeśli chodzi o te drugie, to są one najczęściej wybierane w przypadku domów nieco bardziej tradycyjnych, jak również wtedy, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu dodatkowych pieniędzy, ponieważ są tańsze w zakupie.

Jaki sposób otwierania?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnych modli okien narożnych, to koniecznie zastanów się nad tym, w jaki sposób miałyby być one otwierane. Oczywiście przeszklenie może być w ogóle nieotwierane i dzięki temu gwarantować jeszcze lepsze parametry cieplne, niemniej jednak może to być kłopotliwe w lecie, kiedy chciałbyś przewietrzyć pomieszczenie. Oczywiście niektórym brak otwierania nie będzie przeszkadzał, ale dla innych może to być bardzo istotna funkcja, która w oknach znaleźć się musi.

Przedstawiamy Ci również przykładową listę producentów okien, akcesoriów okiennych i dodatków. W ten sposób możesz sprawdzić ofertę wielu firm i wybrać najlepsze – sklepy z oknami.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone