Okna PCV czy aluminium? Które wybrać?

0 komentarzy
okna

Na rynku mamy do wyboru kilka rodzajów okien. Jakie zalety mają okna z poszczególnego rodzaju tworzywa. Zapraszam do lektury na temat plusów i minusów okien PCV oraz tych aluminiowych próby odpowiedzi na pytanie „Okna PVC czy aluminium? Które wybrać?”.

Okna z tworzywa sztucznego

Jedne z najpopularniejszych okien, to te z tworzywa PCV. Są one najtańszym rozwiązaniem, a przy tym posiadają również wiele innych zalet. Ich użytkowanie jest bezproblemowe. Podobnie jest w przypadku konserwacji, wystarcza im zwykłe mycie, aby przywrócić im wygląd z czasu instalacji. Jedynej konserwacji mogą w przyszłości stanowić regulacje i wymiana uszczelek przy klamkach oraz ewentualne wyregulowanie okien, jeśli w pewnym momencie trudno je domknąć. Okna z tworzywa PCV są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz oddziaływaniu promieni słonecznych, a także na wszelka pleśń czy też korozję. Samo utrzymanie tych okien w czystości jest także bardzo łatwe. To co można takim oknom zarzucić to wygląd, niemniej jednak można zamówić okna z okleinami drewnopodobnymi, dzięki czemu okna mogą prezentować się z wyglądu jak drewniane.

Okna aluminiowe

Są one zazwyczaj wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, sprawdzają się również doskonale przy dużych gabarytach okien. Wykorzystuje się je często zarówno przy prostych elementach, jak i przy skomplikowanych fasadach biurowców, budynków , konstrukcji, czy też w ogrodach zimowych. Klienci indywidualni zaczynają je jednak coraz częściej wykorzystywać w śmiałych i skomplikowanych projektach przeszklenia domu. Są tam bardzo pożądane, ponieważ aluminium to sztywny, a jednocześnie lekki materiał. Do ich niekwestionowanych zalet należy długowieczność oraz estetyczny wygląd. Okna aluminiowe są wykonywane na indywidualne zamówienie, są więc zdecydowanie droższe od okien PCV. Okna aluminiowe jednak gorzej izolują ciepło niż okna plastikowe, jednak są podobnie jak one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także na rdzę. Nie wymagają również szczególnego sposobu czyszczenia.

Pamiętajmy więc, jeśli w domu mamy skomplikowana konstrukcje okienną lub stawiamy ogród zimowy, okna aluminiowe mogą być dobrym, choć droższym rozwiązaniem, które będzie jednak pozbawiało nas więcej ciepła z wnętrza domu. W zwykłych domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzą się więc łatwo dostępne i tanie okna PCV. Gdy chcemy, aby wyglądały bardziej estetycznie, wystarczy, aby zostały oklejone okleiną drewnopodobną, co znacząco poprawia ich wygląd.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 16 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone