Prawidłowy montaż okien

0 komentarzy
montaż okien

Okna w domu to miejsca, które pozwalają nam oglądać świat zewnętrzny z bezpiecznego wnętrza, ale również są to miejsca, które mogą się stać zagrożeniami dla przepuszczalności cieplnej. Z tego względu niezwykle ważny jest prawidłowy montaż okien. Jak więc powinien on wyglądać, aby okna zostały poprawnie zamontowane?

Rodzaj ściany

W zależności od tego, jaki rodzaj ściany został wykorzystany przy budowaniu domu, wpływa to na umiejscowienie okien. Jeśli mamy ścianę jednowarstwową, to okna umieszczone powinny zostać w połowie grubości ściany. W przypadku dwuwarstwowego muru okna powinny się znajdować przy zewnętrznej części muru. Natomiast w przypadku trzech warstw ściany, najlepiej jest, gdy okna znajdują się przy warstwie ocieplenia. Wszystko to gwarantuje niską przepuszczalność cieplność, a więc umożliwia jak najmniejsze utraty ciepła przez powierzchnię oknie i ich ram oraz najbliższego muru.

Samo wstawianie okna

Po wyczyszczeniu muru z odstających kawałków, instaluje się wszelkie elementy, które maja utrzymać ciężar, jaki będzie oddziaływał na okna, są to specjalne śruby do montażu, czy też kotwy i dyby. Ich odległość od siebie nie powinna przekraczać 70 centymetrów, co zagwarantuje prawidłowe rozłożenie ciężaru. Kolejno instaluje się taśmy paraprzepuszczalne i paroszczelne oraz ościeżnice okna z zachowaniem szczelin dylatacyjnych. Następnym krokiem jest wykorzystanie klinów rozporowych, którymi stabilizuje się ościeżnicę oraz sprawdzenie przekątnych. Po tych czynnościach następuje już ścisły montaż okna, za pomocą kotw, dybów, czy też śrub.

Wykończenie

Przed położeniem pianki, najlepiej jest spryskać mur woda ze spryskiwacza. Następnie miejsca pomiędzy ościeżnicą a murem zostają pokryte pianką montażową. Drugi koniec taśmy paroszczelnej przymocowuje się w tym momencie do muru, tak aby zasłonić go pianką. Teraz można już montować skrzydła okien i wszystko gotowe.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × three =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone