Rodzaje drzwi zewnętrznych

0 komentarzy

Obecnie na rynku panuje zatrzęsienie różnego rodzaju produktów, więc osoby, które wykańczają swój dom mogą liczyć na naprawdę wiele propozycji, które pomogą im zrobić to na różne sposoby. Dzisiaj chcemy zająć się drzwiami zewnętrznymi, bowiem ich rodzajów także jest kilka i warto wiedzieć na co się konkretnie warto zdecydować.

Drzwi z PVC

Jedne z najczęściej wybieranych, ze względu na stosunkowo niską cenę. Ościeżnica zazwyczaj jest z tworzywa sztucznego, natomiast skrzydło przeważnie płycinowe z tłoczonej płyty. Dodatkowo jest ono wzmocnione za pomocą specjalnych paneli płytowych z utwardzonego PVC. Warto wiedzieć, że płyciny przeważnie wykonane są z gładkich, czy też wytłaczanych paneli PVC lub blachy aluminiowej. Jeśli zaś chodzi o wykończenie, to tego typu drzwi najczęściej pokrywa się specjalną okleiną, która wygląda estetycznie, jednakże w przypadku najtańszych drzwi może nie być najwyższej jakości.

Drzwi drewniane

W tym wypadku mamy do czynienia z solidnym rozwiązaniem, jednakże przeważnie droższym od tego, które opisywaliśmy wyżej. Drewniane drzwi koniecznie muszą zostać wykonane z dobrej jakości drewna, które zagwarantuje jak najlepsze właściwości techniczne. Są one produkowane z drzew liściastych, jak i iglastych. Ościeżnica w tym wypadku jest najczęściej wykonana z litego drewna, ale może również być stalowa. Skrzydło drzwi jest najczęściej płytowe i wykonane na zasadzie klejenia trójwarstwowego.

Drzwi z włókna szklanego

Ta technologia jest stosunkowo młoda, jednakże gwarantuje lekkość i trwałość. Ościeżnica w tym wypadku najczęściej jest dębowa z wpuszczaną uszczelką, a skrzydło jest płytowe z drewnianą ramą, które jest obłożone ciśnieniowo prasowanym włóknem szklanym. Jeśli chodzi o wykończenie, to takie drzwi najczęściej malowane są farbami akrylowymi.

Więcej ofert związanych z drzwiami zewnętrznymi, wewnętrznymi i ich właściwościami znajdziesz w przygotowanej przez nas liście – drzwi dla domu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − three =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone