Jaki materiał wybrać na podłogę w domu?

0 komentarzy
podłoga

Budując dom musimy również zaplanować, czym pokryjemy podłogę we wszystkich pomieszczeniach, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie jaki materiał wybrać na podłogę w domu. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Poniżej zostaną zaprezentowane zarówno standardowe, klasyczne wykończenia podług, jak i te które zyskują coraz większe uznanie.

Panele podłogowe

Jeden z najbardziej popularnych materiałów podłogowych w mieszkaniach. Ich koszt jest stosunkowo niewielki, a montaż nie wymaga nawet pomocy specjalistów. Wyglądem przypominają drewnianą podłogę, jednak powstają z drewnopochodnej płyty HDF lub rzadziej MDF. Co jeszcze różni je od drewna, na pewno fakt, że ich wierzchni nadruk może być całkiem inny niż faktura drewna, może to być abstrakcyjny wzór, więc wybór należy tylko do nas. W sklepach znajdziemy wiele wzorów oraz kolorów paneli, co pozwala inwestorom w łatwy sposób dostosować je do wnętrza.

Deski podłogowe

Podobne w wyglądzie do paneli, jednak powstają z prawdziwego drewna. Z racji tego są więc dużo droższe od paneli ze sztucznego tworzywa. Ich zewnętrzna warstwa jest zabezpieczona  kilkoma warstwami lakieru. To co jest ich przewagą, to fakt, że jest to produkt naturalny, ocieplający wnętrze i dający wrażenie przytulności.

Płytki ceramiczne

Coraz częściej płytki stają się wyborem już nie tylko na podłogę w kuchni, czy też w łazience, ale również i w innych pomieszczeniach. Nowoczesne wzory imitują wygląd i fakturę drewna, betonu, czy też inne wzory. Dzięki płytkom łatwo jest zachować czystość w każdym pomieszczeniu.

Wykładziny

Kiedyś bardzo popularne, dziś zazwyczaj stosowane w biurach, powracają do łask w domach jednorodzinnych. Ich ceny są konkurencyjne, a montaż i czyszczenie proste. Do domów jednorodzinnych przeznaczone są trójwarstwowe wykładziny. Warstwa na dnie to pianka, im bardziej sprężysta, tym cena wykładziny jest droższa. Środkowa część wykładziny to wzór, natomiast na zewnątrz jest warstwa ochronna wykonana z PCV, która zabezpiecza wykładzinę, im jest grubsza, tym lepiej.

Beton

To kolejny materiał, który zyskuje coraz większe uznanie, jako materiał na podłogę w domu. Sprawdza się przede wszystkim w designerskich wnętrzach. Daje jednak wrażenie chłodu, a jego powierzchnia jest twarda. Oprócz tego trzeba pamiętać o zabezpieczeniu takiej betonowej podłogi impregnatem, w innym wypadku, może się zaplamić.

Podłoga wybrana? To czas na zakupy i zaproszenie ekipy montującej, no chyba, że potraficie to sami?

TAGS :

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 2 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone