Malowanie ścieżek na hali

0 komentarzy

Wykonanie dobrego oznakowania na hali produkcyjnej lub magazynowej stanowi o bezpieczeństwie pracy i sprawia, że pracownicy poruszają się w sposób znacznie pewniejszy, szybszy i znacznie lepiej zorganizowany. Wszędzie tam gdzie poruszają się pojazdy takie jak wózki widłowe dobrym rozwiązaniem będzie oczywiście przygotowanie ścieżek dla tych pojazdów. Takie zatoczki, uliczki i miejsca do zaparkowania pojazdów po pracy są doskonałym sposobem na zwiększenie poziomu organizacji w naszym magazynie czy też hali produkcyjnej i sprawienie, by praca w niej odbywała się znacznie sprawniej.

Jak wykonać solidne ścieżki na hali produkcyjnej?

Malowanie ścieżek na hali wykonuje się przede wszystkim z użyciem odpowiednich farb żywicznych. Nie są one tanie, ale za to gwarantują niezwykle wysoki poziom trwałości. To właśnie o ten element najbardziej nam chodzi. Malowarka to urządzenie, które będzie nam potrzebne jeżeli chcemy samodzielnie wykonać takie pasy czy też linie na hali. Malowanie ścieżek na hali nie jest niczym skomplikowanym o ile wykonamy wcześniej odpowiedni pomiar. Dzięki temu na pewno wykonamy naszą ścieżkę w sposób prosty i równy. Najczęściej stosuje się farby ostrzegawcze w kolorach żółtych i białych, ale nie brakuje również magazynów z nieco bardziej oryginalnymi kolorami.

Incor malowanie ścieżek na hali

malowanie ścieżek na hali incor

Dlaczego ścieżki są tak ważne? 

Ścieżki przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo na hali produkcyjnej czy magazynie. Malowanie ścieżek na hali pozwala na znacznie lepszy komfort pracy, bezpieczeństwo i znacznie niższe koszty. Zdecydowanie bowiem bez ścieżek może dojść do bałaganu, którego konsekwencją będzie na przykład zatrzymanie jakiegoś pojazdu lub linii produkcyjnej, co może powodować ogromne koszty.

W sytuacji, kiedy dojdzie do uszkodzenia towaru również będziemy narażeni na koszty. Pracownicy używający maszyn i urządzeń takich jak wózek widłowy dzięki liniom poziomym są w stanie przemieszczać się po hali magazynowej w sposób bezpieczny. To na pozór nieistotny element hali, na który nie zwracamy wielkiej uwagi. Dobrze pomalowana nawierzchnia na hali pozwala jednak na znacznie więcej bezpieczeństwa.

TAGS :

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone