Podkłady podłogowe przeciwwilgociowe – jakie mamy rodzaje?

0 komentarzy

Izolacja przeciwwilgociowa podłogi jest jednym z jej najważniejszych elementów każdej podłogi i warto jest się o nią należycie zatroszczyć. Obecnie można wybierać różne materiały, dzięki którym podłoga będzie w stanie wytrzymać dużo dłużej, a w domu nie będzie pojawiała się wilgoć. Jaki mamy najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie izolacji przeciwwilgociowej?

Folia budowlana

Zdecydowanie jest to materiał najczęściej wykorzystywany w budownictwie i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku izolacji przeciwwilgociowej podłogi. Przeważnie wygląda taka izolacja w ten sposób, że ubija się bardzo dokładnie podsypkę, następnie na nią kładzie folię i zalew betonem. Niemniej jednak, należy tutaj uważać, aby nie uszkodzić foli, bowiem wtedy stworzy nam się dziura, przez którą wilgoć będzie przenikać pod podłogę. W przyszłości może to powodować nie tylko powstawanie grzyba, ale również szkodzić panele, czy deski podłogowe.

Papa

Innym rozwiązaniem może być użycie papy budowlanej, która również pełni rolę bardzo dobrego izolatora przed wilgocią. Tutaj jednak należy liczyć się z nieco większym nakładem prac, bowiem papę należy zgrzewać, aby poszczególne jej pasy połączyły się w jedną całość i nie przepuszczały wilgoci.

Inne rodzaje?

Obecnie na rynku można spotkać się również z nieco innymi rodzajami izolacji. Niemniej jednak, przeważnie są to po prostu nieco ulepszone wersje wspomnianej wcześniej papy oraz folii. Mają dodatkowo zwiększone swoje właściwości przeciwwilgociowe. Jednakże, w zupełności wystarczą te propozycje, które podaliśmy powyżej.

Gdzie kupować?

Najlepiej jest udać się do najbliższego marketu budowlanego, w którym na pewno znajdziesz masę interesujących rozwiązań. W razie, gdybyś potrzebował pomocy, to zawsze znajdzie się tam doświadczony pracownik, który we wszystkim Ci doradzi i zaoferuje najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb.

Warto pamiętać, że podłoga, to nie tylko warstwa przeciwwilgociowa, ale również jej ocieplenie. Tutaj także należy się na chwilę zatrzymać i dobrać najlepsze rozwiązanie, aby zimno z gruntu nie przenikało nam do środka i nie powodowało strat ciepła.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 3 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone