Remontujesz i budujesz – co zrobić z odpadami budowlanymi?

0 komentarzy

Nadszedł w końcu moment remontu? W takim razie czeka Cię sporo pracy i jeszcze więcej bałaganu w mieszkaniu, z którym trzeba będzie sobie jakoś poradzić. Podobnie sprawa wygląda w przypadku budowania domu od podstaw, gdzie powstają znaczne ilości odpadów budowlanych, z którymi nie wiadomo co zrobić. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które na pewno ułatwią Ci to zadanie.

Można wykorzystać we własnym zakresie

Jednym ze sposobów jest np. utwardzenie gruzem drogi czy też zrobienie dobrej podstawy pod chodnik. Z pewnością jest to jeden z dobrych pomysłów i dzięki temu nie będziesz musiał nic szczególnego robić, a przy okazji wykorzystasz odpady w dobrym celu. Tutaj jednak jest kilka wad tego typu rozwiązania, ponieważ nie wszystko da się wykorzystać. Podczas budowy czy remontów zostaje dużo ścinków metalowych drutów, rurek, czy kabli. Oczywiste jest, że tego nie zakopiemy, więc trzeba pomyśleć nad nieco innym podejściem.

Wynajęcie specjalistycznej firmy

Jednak i na to jest rozwiązania.  Nie każdy będzie miał możliwości powtórnego wykorzystywania gruzu, czy też innych odpadów budowlanych. Wtedy najlepszym wyjściem wydaje się zwrócić do profesjonalnej firmy, która zajmuje się wywożeniem tego typu rzeczy. Jak to dokładnie wygląda? Otóż firma podstawia pod plac budowy specjalny kontener, w którym można składować wszystkie odpady budowlane. Kiedy go zapełnisz, to wtedy specjalnym samochodem są one transportowane na wysypisko. Jest to zdecydowanie lepsze wyjście, aniżeli samodzielne wywożenie wszystkiego, co na pewno zajęłoby sporo czasu, tym bardziej w przypadku dużych ilości odpadów. W tym wypadku nie musisz się niczym martwić, bo to inni wykonają całą pracę za Ciebie.

Dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj współpracy:

 1. Przede wszystkim nie przejmujesz się problemem związany z utylizacją odpadów.
 2. Otrzymujesz kartę przekazania odpadów.
 3. Nie musisz sortować odpadów – wrzucasz wszystko do jednego kontenera.
 4. Dbasz o porządek od początku budowy lub remontu.

Wywóz gruzu, wynajmowanie kontenerów na śmieci czy korzystanie z usług specjalistycznych firm to dobry sposób na lepszą organizację pracy i utrzymanie placu budowy w dobrym stanie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + four =

 • Tagi

 • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

  NOWOŚCI

  NAJNOWSZE TWEETY

  ZOBACZ WSZYSTKIE

  ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone