Etapy budowy domu krok po kroku

0 komentarzy
budowa domu krok po kroku

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie i z racji tego jest ona podzielona na części tak więc jak wyglądają kolejne etapy budowy domu krok po kroku?

Pozwolenia

Pierwszy z etapów, to uzyskanie pozwoleń na budowę. Musimy więc już posiadać gotowy projekt, który został odpowiednio zaadoptowany do naszej działki. Należy także uzyskać niezbędne dokumenty, które umożliwią nam rozpoczęcie budowy. Kolejny krok to zamówienie i wykonanie przyłączy  oraz jeśli wszystko jest już gotowe, zgłoszenie rozpoczęcia budowy. Musimy również pomyśleć o wykonawcach i kierowniku budowy.

Stan Zero

Kolejny etap budowy to stan zero. Oprócz uporządkowania terenu działki, to również wytyczenie budynku w terenie i ogrodzenie terenu budowy. Kolejno rozpoczyna się budowę fundamentów z lub bez podpiwniczenia, zależnie od projektu oraz dokonuje się izolacji części podziemnej. W trakcie tego etapu ważne jest również rozprowadzenie poziome kanalizacji, z której to rozprowadza się ją na kolejne części budynku.

Stan surowy, ale otwarty

Budowa wychodzi już na powierzchnie, stawiane więc są ściany, kominy. Wykonuje się również stropy oraz schody żelbetonowe. Na tym etapie robi się również więźbę dachu, a ekipa dekarska pokrywa dach blachą, balchodachówką, czy też dachówką.

Kolejny etap to kładzenie instalacji i suchych tynków

Wybudowanie domu w stanie surowym, ale otwartym jest proste i nie aż tak kosztowne. Etap, który pochłania najwięcej kapitału, to wykończeniówka. Rozpoczyna się on od wykonania wszelkich instalacji wewnętrznych. Pokrywa się również ściany tynkami i jest to odpowiedni czas na uporządkowanie terenu w około – ogrodu i ogrodzenia, które zostanie już na stałe.

Wykończenie i montaż

Kolejny etap wykończeniówki, to montaż drzwi i okien. To tutaj montuje się również urządzenia grzewcze oraz wykonuje prace, które wykańczają nasz dom. W ich skład wchodzi kładzenie posadzek, wykańczanie kuchni i łazienki, czy też wykańczanie i ocieplanie poddasza oraz malowanie całego domu. Na tym etapie powinno zostać również przeprowadzone ocieplenie domu i wykonanie elewacji, wiele osób jednak ze względów finansowych decyduje się na to już po zamieszkaniu w domu.

Koniec budowy

Zakończenie budowy to ostatni etap. Powinno się zawiadomić o zakończeniu budowy oraz złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Powinniśmy również złożyć wniosek i nadać numer porządkowy nieruchomości. Należy również załatwić sprawy związane z zameldowaniem i jedyne, co nam zostaje to się wprowadzić do domu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + three =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone