Jak możemy wykorzystać taśmy Scotch?

0 komentarzy

Część zepsutych i zniszczonych rzeczy naprawić możemy w bardzo prosty i ogólnodostępny sposób – za pomocą taśmy klejącej. Nie jest to zazwyczaj naprawa fachowa, ale wystarczy na pewien czas. W przypadku niektórych elementów, jak chociażby dokumenty nie pozostaje nam nic innego jak ich sklejenie z użyciem odpowiedniej taśmy klejącej.

Musi być ona maksymalnie mało widoczna, dobrze trzymać się papieru i być przezroczysta, aby nie zakryć widocznego na papierze tekstu. Użycie zwyczajnej taśmy klejącej nie będzie mądrym rozwiązaniem. Zniszczy ona papier przy odklejaniu, a na dodatek jest po prostu mało estetyczna. Musimy więc zadbać o znacznie lepszej jakości taśmę. Taśmy scotch stanowią idealną alternatywę dla wszelakich zwyczajnych taśm, które niestety nie sprawdzą się przy zadaniach specjalnych.

Do czego taśmy scotch?

Taśmy Scotch nadają się wyśmienicie do sklejania dokumentów, które uległy uszkodzeniu, a także łączeniu kilku wydruków w jeden.

Doskonale nadadzą się do sklejenia w niewidoczny sposób elementów takich jak kartony, mapy, gruby papier z nadrukiem. Praktycznie wszędzie tam gdzie jakaś pochodna papieru została uszkodzona lub wymaga szybkiego i trwałego połączenia, taśmy scotch zdadzą egzamin.

Nieważne czy będzie to matowy papier 80g czy może kolorowe zdjęcie. W każdym wypadku taśma będzie rozwiązaniem doskonałym. Cechą takiej taśmy jest między innymi to, że nie żółkną one z czasem, a dodatkowo nie niszczą powierzchni przy jej odklejaniu.

Podajniki do taśmy?

Wygodnym sposobem aplikowania taśmy scotch jest oczywiście poręczny podajnik, którego użycie jest niezwykle proste. Wystarczy, że umieścimy w nim rolkę z taśmą i możemy już ręcznie bez użycia nożyczek czy nożyka odrywać idealne fragmenty taśmy – dokładnie takie, jakich potrzebowaliśmy.

 Podajniki takie są niezwykle tanimi i przydatnymi w każdym biurze urządzeniami, dzięki któremu dozowanie taśmy jest prostsze niż w wypadku, gdy chcemy ją docinać ręcznie. To sprytne ułatwienie dla każdej osoby, która używa taśm tego typu lub pracuje w biurze.

Taśma izolacyjna 3M Scotch

Wyróżnia się kilka rodzajów taśmy Scotch, oprócz maskujących i samoprzylepnych w sprzedaży dostępne są również taśmy izolacyjne. Najczęściej stosuje się je w bezpośredniej izolacji, jako powłoki ochronne lub do tworzenia wiązek przewodów. Ich charakterystyczną cechą jest odporność na wiele czynników zewnętrznych – w tym wilgoć, korozję i zmienne warunki atmosferyczne.

Bardzo ważne, aby podczas zakupów zwrócić uwagę na jej grubość oraz rozmiar.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 8 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone