Mieszkanie z ogrodem – dla kogo i za ile

0 komentarzy

Chcesz kupić mieszkanie? Zastanawiasz się, czy zdecydować się na takie z tarasem, balkonem bądź ogrodem? Dowiedz się, ile trzeba zapłacić za dodatkową przestrzeń i u kogo mieszkanie z ogrodem sprawdzi się najlepiej.

Mieszkanie z ogrodem – ceny

Własny ogródek w bloku to namiastka własnego podwórka przy domu na wsi. Jest to niezwykle istotne w miejskim świecie, w którym zewsząd otaczają nas betonowe mury. Własny, zielony skrawek ziemi może stać się domowym azylem, idealnym miejscem wypoczynku, małym ogródkiem uprawnym czy miejscem do zabaw z dziećmi. Różnica cenowa pomiędzy mieszkaniami z dodatkową przestrzenią a bez niej, nie jest wysoka. Przyglądając się ofercie wrocławskiej inwestycji Osiedle Słowik widzimy, że za 50,17 metrów kwadratowych zapłacimy 267 000 zł. Jeden metr kwadratowy mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu to około 5330 zł.

Mieszkanie z ogrodem – dla kogo

Mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu dedykowane są w głównej mierze rodzinom. Deweloper tworzy mieszkania przestronne i funkcjonalne, by jak najlepiej odpowiadały na potrzeby osób z dziećmi. Lokale z dodatkową przestrzenią są idealne dla najmłodszych, ponieważ zapewniają im cenny kontakt z naturą. Możliwość zasadzenia w ogrodzie własnych krzewów i kwiatów sprawia, że Twoje dzieci będą oddychały świeżym i czystszym powietrzem. Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie ekologiczne życie – ogród może stać się miejscem, w których zasadzisz własne warzywa bądź zioła.

Przestrzeń mieszkalna z ogrodem to doskonała propozycja także dla osób ze zwierzętami.

Gdzie szukać mieszkania z ogrodem?

Ogród to przywilej mieszkań, które znajdują się na parterze. Wiele osób wystrzega się lokali, które znajdują się na najniższym poziomie budynków nie biorąc pod uwagę upływu czasu i ulepszeń jakie oferuje nam nowe budownictwo.

 • Mieszkania na parterze wcale nie są zimne – obecne rozwiązania pozwalają na staranną izolację lokalu od gruntu. Temperatura mieszkania na parterze nie różni się od tej, która panuje na wyższych piętrach.
 • Prywatność i bezpieczeństwo – są większe niż kiedykolwiek. Nowe osiedla to najczęściej zamknięta i ogrodzona przestrzeń z kamerami i ochroną. Ogródki przy mieszkaniach zlokalizowane są w taki sposób, by zapewniały intymność.
 • Hałas – inwestycje, które oferują mieszkania z dodatkową przestrzenią dbają, by znajdowały się one z dala od ruchliwych ulic i centrum miasta. Posługując się przykładem wspomnianego już Osiedla Słowik – znajduje się ono w dalszej dzielnicy Wrocławia, na Psim Polu.

Dodatkowa przestrzeń z dala od centrum

Decydując się na kupno lokalu z dodatkową, dużą przestrzenią warto zapewnić sobie maksymalnie dobre warunki do stworzenia tam miejsca odpoczynku. Nawet największy i najbardziej funkcjonalnie urządzony ogród nie sprawdzi się, gdy będzie zlokalizowany wśród miejskich zanieczyszczeń i hałasu. Jeżeli zależy Ci na tym, aby mieszkanie stało się rodzinnym azylem i miejscem, w którym możesz pozbyć się stresu – wybierz inwestycję zlokalizowaną w zielonych dzielnicach miast. Duże aglomeracje posiadają rozbudowaną siatkę komunikacyjną, która pozwala na szybki i bezproblemowy dojazd w inne części miasta.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =

 • Tagi

 • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

  NOWOŚCI

  NAJNOWSZE TWEETY

  ZOBACZ WSZYSTKIE

  ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone