Wady i zalety adaptacji projektów domów gotowych

0 komentarzy
gotowe projekty domów

Szczęśliwi posiadacze działki zanim powstanie na nim dom, muszą zdecydować o jego projekcie. Dziś porozmawiamy o gotowych projektach i zaletach i wadach ich adaptacji, którą to zazwyczaj trzeba wykonać.

Zalety

Cena

Przede wszystkim w przypadku projektów gotowych, bardzo korzystna jest cena w porównaniu do projektu na indywidualne zamówienie. Opłaca się kupić projekt z katalogu, nawet, gdy trzeba go zaadaptować do indywidualnych potrzeb właścicieli oraz zagospodarowania przestrzennego.

Decyzje zostawiamy komu innemu

Dzięki temu, że przed budową kupujemy gotowy projekt, to nie musimy decydować o wielu rzeczach. Ile miejsca ma mieć kuchnia, gdzie będzie blat roboczy, z której strony będzie toaleta i jakie będzie rozmieszczenie pokoi, to tylko niektóre z nich. Dzięki gotowemu projektowi wiemy, co kupujemy i jak dokładnie będzie wyglądał dom.

Obejrzyj projekt już skończony

Popularne gotowe projekty powstały już wielokrotnie, dlatego można poszukać w Internecie opinii na temat danego projektu, spytać właścicieli, co powinno przykuć naszą uwagę i nie popełnić ich błędów.

Wady

Nie ma gotowych ideałów

Gotowe projekty mają to do siebie, że zazwyczaj nie są idealne. Na przykład jest schowek, ale nie ma garderoby lub jeszcze inne pomieszczenia, czy ich rozkład, który nie w pełni satysfakcjonuje przyszłych właścicieli, no niestety nie jest to projekt pod nasze zamówienie, koszty są niższe, ale taki projekt może nie spełniać naszych wszystkich wymagań.

Proste lub goniące za modą projekty

W przypadku gotowych projektów domów, mają one się podobać większości, więc można zobaczyć dwa kierunki działania. Z jednej strony mogą to być bardzo proste projekty, niezbyt oryginalne, ale przynajmniej łatwe do zagospodarowania, a z drugiej strony mogą to być projekty modnych w danym czasie domów, które jednak szybką mogą wyjść z mody, a my zostaniemy z takim projektem i wybudowanym domem.

Gotowy projekt ma więc zalety i wady, na pewno największą zaletą jest kusząca cena.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three + nineteen =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone