Beton komórkowy – co trzeba o nim wiedzieć?

0 komentarzy

Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Wciąż jednak nie jest dostatecznie doceniany. Poznaj zalety betonu komórkowego!

Łatwy w użyciu

Omówienie charakterystyki betonu komórkowego zacząć należy od łatwości, z jaką przebiega obróbka i budowanie z użyciem bloczków z tego materiału. Beton komórkowy nie wymaga dużych umiejętności murarskich ze względu na lekkość surowca, który powstaje poprzez spulchnianie mieszanki cementowej gazem wprowadzanym pod ciśnieniem. W ten sposób materiał otrzymuje porowatą strukturę, a przy tym nie traci na jakości.

Precyzyjny i bezproblemowy

Bloczki wykonane z betonu komórkowego posiadają precyzyjne wymiary, dzięki czemu możliwe jest stosowanie cienkich spoin w konstrukcji muru. Oczywiście dopuszczalne jest również użycie tradycyjnej zaprawy. Należy jednak pamiętać, by każdą warstwę muru uprzednio przeszlifować (z użyciem pacy lub struga) – w ten sposób unikniemy drobnych nierówności.

Nie wymaga specjalnych narzędzi

Do murowania z użyciem betonu komórkowego wymagane są jedynie podstawowe narzędzia budowlane: kielnia, pace i strugi umożliwiające szlifowanie. Przydatna będzie również tradycyjna (ręczna) piła do cięcia bloczków wraz z prowadnicą do docinania. W każdym przypadku prace przebiegać będą w szybkim tempie ze względu na lekką strukturę betonu komórkowego i powtarzalne cykle, w których nakładane są kolejne warstwy.

Dobra zaprawa to dobra podstawa

Czynnikiem nie do pominięcia w przypadku murowania z wykorzystaniem betonu komórkowego jest odpowiednie stosowanie zaprawy w miejscach pozbawionych łączenia za pomocą wpustów i piór. Narożniki, docięte bloczki i wszystkie elementy pozbawione profilowania na standardowe pióra lub wpusty – wszędzie tam należy nałożyć zaprawę w spoinie pionowej. Trzeba również pamiętać o niewypełnianiu zaprawą uchwytów montażowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − seven =

 • Tagi

 • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

  NOWOŚCI

  Drzwi stalowe
  11 Jun 20190 comments
  Okna PVC
  11 Jun 20190 comments

  NAJNOWSZE TWEETY

  ZOBACZ WSZYSTKIE

  ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone