Beton komórkowy – co trzeba o nim wiedzieć?

0 komentarzy

Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Wciąż jednak nie jest dostatecznie doceniany. Poznaj zalety betonu komórkowego!

Łatwy w użyciu

Omówienie charakterystyki betonu komórkowego zacząć należy od łatwości, z jaką przebiega obróbka i budowanie z użyciem bloczków z tego materiału. Beton komórkowy nie wymaga dużych umiejętności murarskich ze względu na lekkość surowca, który powstaje poprzez spulchnianie mieszanki cementowej gazem wprowadzanym pod ciśnieniem. W ten sposób materiał otrzymuje porowatą strukturę, a przy tym nie traci na jakości.

Precyzyjny i bezproblemowy

Bloczki wykonane z betonu komórkowego posiadają precyzyjne wymiary, dzięki czemu możliwe jest stosowanie cienkich spoin w konstrukcji muru. Oczywiście dopuszczalne jest również użycie tradycyjnej zaprawy. Należy jednak pamiętać, by każdą warstwę muru uprzednio przeszlifować (z użyciem pacy lub struga) – w ten sposób unikniemy drobnych nierówności.

Nie wymaga specjalnych narzędzi

Do murowania z użyciem betonu komórkowego wymagane są jedynie podstawowe narzędzia budowlane: kielnia, pace i strugi umożliwiające szlifowanie. Przydatna będzie również tradycyjna (ręczna) piła do cięcia bloczków wraz z prowadnicą do docinania. W każdym przypadku prace przebiegać będą w szybkim tempie ze względu na lekką strukturę betonu komórkowego i powtarzalne cykle, w których nakładane są kolejne warstwy.

Dobra zaprawa to dobra podstawa

Czynnikiem nie do pominięcia w przypadku murowania z wykorzystaniem betonu komórkowego jest odpowiednie stosowanie zaprawy w miejscach pozbawionych łączenia za pomocą wpustów i piór. Narożniki, docięte bloczki i wszystkie elementy pozbawione profilowania na standardowe pióra lub wpusty – wszędzie tam należy nałożyć zaprawę w spoinie pionowej. Trzeba również pamiętać o niewypełnianiu zaprawą uchwytów montażowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − six =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone