Elewacja z cegły klinkierowej

0 komentarzy
elewacja z klinkieru

Jest wiele możliwości stworzenia elewacji budynku. Jednym z materiałów, który jest wykorzystywany przy elewacji jest cegła klinkierowa, jakie są zalety i rodzaje można przeczytać w artykule.

Dla jakich domów elewacja z cegieł klinkierowych?

W przypadku elewacji z cegieł klinkierowych należy je uwzględnić już w projekcie domu. Wynika to z faktu, że jedynie 1/3 cegły powinna wystawać na zewnątrz, w związku z tym reszta musi mieć oparcie na fundamentach. Należy więc to już uwzględnić przy projektowaniu fundamentów. Najlepiej jest stosować taki rodzaj elewacji przy domu trójwarstwowym, czyli zbudowanym z trzech warstw ścian, które stanowią doskonałą izolację.

Zalety cegieł klinkierowych

Taka elewacja jest bardzo trwała. Oprócz tego jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, nie straszny jej mróz, śnieg, deszcz i słońce. Cegły klinkierowe są również odporne na ogień i nie ulegają korozji chemicznej oraz biologicznej. Charakteryzuje je również wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz fakt, ze bardzo dobrze prezentują się z innymi materiałami, które mogą uzupełnić elewację, jak kamień i drewno.

Powstawanie cegły

Cegły klinkierowe są wypalane w temperaturze 1100 stopni Celsjusza, dzięki czemu stają się tak pożądanym materiałem na elewacje. Dzięki takiej obróbce termicznej staja się twarde i wytrzymałe, charakteryzuje je niska nasiąkliwość, około 6% oraz są mrozoodporne i niepalne.

Kolor i czyszczenie

Dzięki wypiekaniu w wysokich temperaturach, cegły utrzymują stała barwę i nie blakną. Gwarantuje to piękną elewacje na wiele lat. Utrzymanie elewacji z cegły klinkierowej również jest bardzo proste. W przypadku błyszczących i gładkich cegieł jest to najprostsze, ponieważ na nich prawie nie osadza się kurz. Jeśli chcemy wyczyścić elewację z takiej cegły wystarczy, że użyjemy myjki ciśnieniowej.

Elewacje z tego materiału staja się coraz popularniejsze. Charakteryzuje je nie tylko piękny wygląd, ale również doskonale parametry.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone