Kiedy warto podjąć się remontu elewacji?

0 komentarzy
remont elewacji

Twój dom nie jest już najmłodszej daty? Kiedy powinieneś pomyśleć o wyremontowaniu jego elewacji? Jest kilka przyczyn z których warto zdecydować się na odnowienie zewnętrznych ścian naszego domu.

Odpadają tynki

Gdy z zewnętrznej elewacji odpadają nam tynki, to znak, że musimy jak najszybciej pomyśleć o remoncie. Czasami wystarczy skuć tynk w miejscu, w którym zaczął odpadać, czasami jednak jest to zewnętrzną oznaką, ze cos dzieję się z całym murem. Warto wtedy wezwać fachowców, którzy ocenią stan naszych murów.

Wilgotny tynk

Wilgotny tynk to znak, że do muru przedostaje się wilgoć. Może to być objaw zwykłej usterki na przykład cieknącej rynny, ale może to także być oznaką tego, że uszkodzona została konstrukcja jakiegoś fundamentu lub że podciąga nam wilgoć z piwnicy. Wymaga to interwencji fachowców.

Zielony tynk

Gdy tynk nie ma w sobie wapnia, często po jakimś czasie zaczynają pojawiać się na nim pleśnie i zazielenienia. Warto wtedy zabrać się za remont domu, aby nasza elewacja nie niszczała. Wybierzmy wtedy tynki silikatowe i mineralne, które będą odporne na takie zniszczenia.

Jak szukam odpowiedniej ekipy remontowej?

Orientuje się wśród znajomych i rodziny, czy znają jakieś firmy wykonujące remonty elewacji Kłodzko jest takim miastem, w którym można znaleźć kilka naprawdę dobrych sprawdzonych firm. Gdy opinia znajomych mi nie wystarcza szukam firm, które wykonują remonty elewacji Kłodzko poprzez Internet. Sprawdzam tam również opinie na ich temat. Dzięki temu mam większe rozeznanie i mogę wybrać odpowiednią i godna zaufania firmę.

Pamiętajmy więc gdy odpada nam tynk, zrobił się wilgotny lub występują na nim pleśnie, to jest ostatni dzwonek, aby zacząć remont elewacji. Ważne, żeby wybrać odpowiednią i solidną ekipę, pozwoli nam się to cieszyć ładnym wyglądem zewnętrznym naszej elewacji przez wiele lat.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − seventeen =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone