Ściany z bloczków silikatowych – wady i zalety

0 komentarzy
bloczki silikatowe

Bloczki silikatowe to popularny materiał budowlany, który służy do budowania domu dlatego dowiedz się więcej na temat wad i zalet z postawienia ścian z bloczków silikatowych. Bloczki powstają na bazie wody, wapnia i piasku i są poddawane obróbce termicznej w wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem. Jest to popularny materiał budowlany, jakie są więc korzyści i wady wykorzystania właśnie jego przy stawianiu domu?

Zalety bloczków silikatowych przy budowaniu ścian

Przede wszystkim w porównaniu do wcześniej wykorzystywanych materiałów do budowy domu, silikaty, to produkt ekologiczny i nie szkodzący zarówno środowisku, jak i osobom, które murują nim ściany i mają styczność z tym materiałem. Materiał, z którego wyprodukowane są bloczki, sprawia również, że są one bardzo wytrzymałe. Silikaty są jednym z najtrwalszych budulców, jakie są dostępne na rynku. Związki wapnia, które wchodzą w skald silikatów, jeszcze dodatkowo zwiększają wytrzymałość tego materiału, ponieważ po kontakcie z powietrzem, a szczególnie z dwutlenkiem węgla jeszcze bardziej utwardzają ten materiał. Wapń w składzie bloczków silikatowych sprawia również, że tego materiału nie atakują pleśni i grzyby, które mogłyby naruszyć konstrukcje materiału i zmienić środowisko panujące w domu postawionych z materiału, który byłby narażony na takie ataki. Materiał ten oprócz tego, że jest trwały, to także wykazuje wysoką odporność na ogień, więc w przypadku pożaru, dopiero po kilku godzinach taki materiał uległby spaleniu, co zwiększa bezpieczeństwo takiego domu. Silikaty są również bardzo równe, co ułatwia budowę powstałych z nich ścian, nadają się również do recyklingu, co jest ważne z ekologicznego punktu widzenia.

Wady bloczków silikatowych przy budowaniu ścian

Bloczki silikatowe to bardzo ciężki materiał, może więc stanowić to problem w przypadku transportu oraz dla osób, które budują z nich dom. Oprócz tego ich transport może być również kłopotliwy z innego względu. Silikaty to bardzo wytrzymały materiał, potrafi być jednak kruchy, przez co można go uszkodzić w trakcie transportu i przemieszczania. W przypadku stawiania ścian, ekipa nie może również używać ostrych narzędzi, może to być jedynie gumowy młotek. Wytrzymałość bloczków to ich zaleta, jednak w przypadku montażu i wymaganej ewentualnej korekcji, nie ma możliwości na przykład zeszlifowania krzywizny lub nierówności, ponieważ materiał ten jest tak wytrzymały. To może również stanowić wadę tego materiału.

Pomimo kilku wad bloczków silikatowych, jest to produkt warty uwagi przy stawianiu ścian, ponieważ jest wytrzymały i ekologiczny. Może to być najlepsze tworzywo dla stawianych w naszym domu ścian.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × five =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone