Tynk silikonowy, czyli sposób na trwałą elewację

0 komentarzy
tynki

Wiele korzystnych cech wyróżnia tynk silikatowy, z tego względu jest to bardzo popularny materiał, którym pokrywa się elewację budynku. Zobaczmy, jakie są jego parametry oraz zalety.  

Nie tylko na zewnątrz

Tynki silikonowe znajdują swoje zastosowania nie tylko w przypadku elewacji, ale również mogą być stosowane wewnątrz budynków. Co ważne, tynk można aplikować nie tylko ręcznie, ale również istnieje możliwość nakładania go maszynowo.

Ochrona przed korozją i zabrudzeniami

Tynk silikatowy charakteryzuje się dużą trwałością. Jest on odporny na korozję biologiczną, czyli nie porosną go mchy, glony, czy też nie zaatakują pleśnie. Ni poddaje się działaniom glonów, w związku z tym, ze składniki, które wpływają na brak osadzania się ich ujawniają się dopiero, gdy tynk ulega erozji.  Tynk jest także odporny na zabrudzenia w związku z tym, że ma dosyć gładka powierzchnię po której deszcz samoistnie spłukuje zabrudzenia.

Kolor

Co ważne, elewacja z tynku silikonowego zachowuje swój kolor przez wiele lat i nie blaknie, co zwiększa również wrażenia estetyczne. Tynk silikonowy dostępny jest w wielu kolorach, łatwo więc można dopasować go do potrzeb inwestorów i wyglądu oraz projektu domu. Inwestorzy kupują już gotowy produkt w wiaderkach, który ma już odpowiedni kolor, wystarczy go tylko przemieszać i nakładać na powierzchnię, co również przyspiesza pracę.

Mechaniczne uszkodzenia

Tynk silikonowy jest również odporny na uderzenia mechaniczne, dzięki jego wysokiej elastyczności. Oprócz tego elastyczność gwarantuje również możliwość rozszerzania i kurczenia się tynku, co jest ważne zwłaszcza pryz zastosowaniu ciemnych kolorów tynków, które to intensywniej pracują.

Tynk silikonowy jest również bardzo wydajny, nic więc dziwnego, że z racji tylu zalet, jest to tak bardzo popularny materiał na elewację budynku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 3 =

  • Tagi

  • Portal ABC Budowy kierowany jest do każdej osoby, która ma zamiar zbudować dom lub wykonać remont już w istniejącym mieszkaniu. Na stronie znajdziesz przydatne artykuły, praktyczne wskazówki i wiedzę ekspercką. Serdecznie zapraszamy do komentowania, udostępniania oraz regularnego odwiedzania portalu.

    NOWOŚCI

    NAJNOWSZE TWEETY

    ZOBACZ WSZYSTKIE

    ABC Budowy Domu © Copyright 2015, Wszelkie prawa zastrzeżone